Češi v Cairns a jejich příběhy

10. května 2016 v 12:12
Z Czechia k Bohemia
Podnikatel z Československa se prosadil v Cairns se svojí stavební společností.
Začátky neměl snadné, musel i s rodinou začínat dvakrát od nuly. Nejprve po odchodu z tehdejšího Československa do Jižní Afriky. Kde začal jejich podnikatelský příběh a to docela legrační náhodou.
Jednou je známí pozvali na oslavu k nim domů, měli malou farmu s pár kusy dobytka. Vik si všimnul jak se krávy pasou u malého lesíku kde rostou houby, které vypadaly jako hřiby. Samozřejmě nikdo ty houby neznal a tak je ani nejedli, ale Vik si řekl když je mohou jíst kravy a nic jim není, tak proč ne lidé. Tak udělal smaženici a vyzkoušel na rodině. Tak vzniknul exportní podnik vyváželi čerstvé hřiby do NSR.
Bohužel po 10 letech strávených v Africe museli znovu uprchnout, po změně režimu vzrostla kriminalita a rodina se 4 dětmi měla strach o život.
Osud je zavál do Austrálie, začínali v Sydney, ale po několika letech se přestěhovali do Cairns. Zde se náhodou dostal Vik do stavebnictví.
Začal u malých projektů, přes které pokročil k větším. Na kontě ma výstavbu mnoha komplexů obytných bytů, resort a na konci kariéry začal stavět výrobní haly.
Nejen že jsou úspěšní v podnikání, ale zároveň vychovali 4 děti a to je ten opravdový úspěch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama