Čech z Cairns

16. června 2016 v 21:55
Z řezníka uznávaný zoolog a expert na hady.
Michael Čermák - zoolog, chovatel hadů, fotograf, autor a cestovatel.
Michael již v 18ti letech odešel z tehdejšího Československa do Austrálie. Stal se zde, ještě s dalšími nadšenci, průkopníkem vystoupení s hady pro veřejnost. Jeho koníček ho zanesl do Cairns, kde začal pracovat pro zologickou zahradu. Kde se také podílel na založení a budování pavilonu pro plazy. Po několika letech strávených v zoo odešel a začal studovat zoologii na James Cook University. Po ukončení studia dostal příležitost pracovat v universitním výzkumném centru. Pracoval na projektu zabývajícího se výzkumem drobného hmyzu a živočichů žijících v korunách tropického dešťného pralesa.
Dnes Michael úspěšně podniká, specializuje se na chov hadů Green Tree Pythons (krajta zelena). Je také vyhlášeným fotografem, vydává knihy, nejen o hadech, píše do odborných časopisů. Zkrátka Michael je všestraně talentovaný, ale za vším stojí jeho velká píle a tvrdá práce.
Michael je příkladem nezdolného odhodlání něčeho dosáhnout a prosadit se i přes nepřízeň osudu.
Jeden velký sen udělal z vyučeného řezníka vědce, uznávaného odborníka na plazy.
Ještě jedna věc, Michaelova klidná a rozvážná povaha v člověku vzbudí dojem, že je to neškodný pán, vědátor a umělec. Ale pozor, zdání klame, Michael je držitelem černého pásu v karate, kterému se nepřetržitě věnuje již 36 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama