Ze studentů podnikatelé v Austrálii

3. června 2016 v 13:39
Příběhy studentů, kamarádů, přátel, lidiček kteří nejakým způsobem vstoupili, vstupují do našich životů v Cairns, Austrálii. Příběh Markétky a Martina
Náš australský příběh se začal psát v roce 2004, avšak jeho původní kořeny sahají zpět až do roku 1998. Tento osudový rok totiž strávil Martin na studiích právě v Cairns. Toto pohodové tropické městečko severního Queenslandu se mu natolik vrylo do paměti a zanechalo nesmazatelné vzpomínky, až se Martin rozhodl, že po dokončení univerzity v Čechách se určitě vrátí zpět k protinožcům. Tento sen se mu splnil a to hned 3krát.

Seznámili jsme se v prvním ročníku na univerzitě a už od samého začátku bylo jasné, že život v Austrálii přinesl do Martinova života čerstvý vítr do plachet. Dokázal o svých dobrodružstvích v Cairns vyprávět hodiny a snažil se mne neustále přesvědčit, že to je právě ta země a místo, kde by si dokázal představit žít. "Pojeďme tam spolu, uvidíš, že i ty budeš nadšená!" Nejdříve však naše cesta vedla trochu oklikou na Nový Zéland a až po dalších 7 měsísích jsme se konečně ocitli na australské pevnině. Tenkrát jsme Austrálii projeli od jihu k severu a nakonec zakotvili v Cairns. Martin tady měl stále své dobré přátele a bylo velmi příjemné se s nimi opět setkat. Nezapomenutelné výlety vedly do okolí Cairns, byla jsem až překvapena, jak rozmanitá je tady zdejší příroda. Když se kdysi dávno utvářela Terra Australis, právě Queenslandu musela být štěstěna nejvíce nakloněna, neboť zdejší krajina je opravdu velmi pestrá - od pouště, savanu (tzv. divoký outback), hluboké kaňony, divoké řeky, tropické deštné pralesy, zurčící vodopády, nekonečně dlouhé písečné pláže, oceán až po vzácný Velký bariérový útes. A to vše v dosahu Cairns! S těžkým srdcem jsme se vraceli zpět do Čech.

Přišel podzim roku 2009 a s ním i myšlenka uskutečnit další (byť jen měsíční) cestu do Cairns. Vánoce a Silvestr opět v tropickém ráji! Jakoby právě jen tyto 4 krátké týdny znovurozbouřily vzdálené hranice mezi Českou republikou a Austrálií. Pořád jen cestovat sem a tam přes celý svět už nás začínalo trochu "nebavit", a tak jsme si řekli, že se na nějaký čas do Cairns přestěhujeme a zkusíme tady žít. Je to skvělá šance a zároveň další životní zkušenost. Když to nezkusíme, budeme jistě jednou litovat. A tak už jsme v Cairns nyní již přes rok a zůstáváme dále. Pořídili jsme si s přáteli kavárnu a snažíme se společně vytvářet příjemné restaurační místo pro zdejší milé obyvatele.

Život tady je přece jenom mnohem zajímavější a pohodovější než v uspěchané Evropě. Tady si lidé dokáží druhého člověka vážit, jsou milí a stále usměvaví, tropické podnebí má svůj vliv i na zdejší pomalé životní tempo. Australané si zkrátka dokážou užívat života. A proč bychom nemohli i my být také jako Aussies?

Markét a Martin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama