Zkušenost z Austrálie

2. října 2016 v 10:48
Před nedávnem jsem měl zajímavou konverzaci se studentem, který se po 8 měsíčním studijním pobytu v Austrálii chystal na návrat do ČR. Povídali jsme se o všeobecných věcech, jak se mu v Au líbilo, zda se naplnily jeho představy se kterými do Austrálie jel atd.
Po chvilce se příjemě rozpovídal a přiznal, že si na pobyt v Austrálii musel vzít u banky úvěr. Podle jeho slov pracoval v Austrálii přibližně 5 měsíců 20 hodin týdně a za tuto dobu si byl schopen ušetřit na polovinu dluhu co ma v ČR. A to pracoval jako uklízeč a umývač nádobí. Abych to shrnul, tento student si půjčil okolo 150tisíc Kč a po 5ti měsících ušetřil v přepočtu skoro 60-70 tisíc Kč. Podotýkám ušetřil, nikoli vydělal což je velký rozdíl. Po dobu těchto 5ti měsíců práce na poloviční úvazek si vydělal dost peněz ze kterých hradil nájem, stravu a zábavu a ještě si ušetřil.
Je to o to zajímavější, že tento student v Čechách pracoval více než 15 let, a v posledních letech pracoval v manažerských pozicích. Přesto nebyl schopen si ušetřit.
Podle mě byl jeho pobyt v Austrálii velice úspěšný. Ne proto, že se naučil jazyk nebo viděl svět, ale proto, že ve 30+ letech se konečně naučil hospodařit s penězi.
Každý odjíždí do Austrálie s nějakou představou, očekáváním, ale nová zkušenost, kterou získáme nás mnohdy překvapí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama