Studium v Australii, skola zivota

22. listopadu 2016 v 5:27 |  Australie
Studium v Austrálii, aneb cesta na zkušenou. #studiumvaustralii #zkusenostiknezaplaceni #nejlepsizkusenost
Mnoho lidí přemýšlí o studium v Australii, ale neví přesně co od toho očekávat.
Mohu mluvit jen sám za sebe, moje představa byla, že za 6 měsíců pobytu v Austrálii se naučím perfektně anglicky a vydělám si spoustu peněz. Musím podotknout, že má angličtina před odjezdem byla uplně nulová.
S odstupem času mohu hodnotit cestu do Austrálie jako velmi dobré a prospěšné rozhodnutí, kterého nelituji. Pravda je, že za 6 měsíců jsem se anglicky perfektně nenaučil a ani peněz moc nevydělal.
Ale dnes s odstupem času musím přiznat jednu věc, která je pro mě mnohem cennější, než peníze a perfektní angličtina. Kdyby mi někdo před odjezdem řekl, že cesta do Austrálie je hlavě cesta na zkušenou, nevěřil bych. A právě zkušenosti z Austrálie jsou tím nejcennějším co jsem za své peníze dostal. V Austrálii jsem se naučil vidět a vnímat věci jinak než dříve, to mi pomohlo v mém osobním i pracovním životě.
Před odjezdem jsem byl stydlivý a neprůbojný, ani nevím jak jsem se přimněl odjet.
Už nejsem ten co stoji jen v koutu a doufá, že si ho někdo všimne, umím se prosadit a vím přesně co chci a jak toho dosáhnout. Naučil jsem se rozhodovat a nebát se dělat chyby. Chyby beru jako zkušenost, která mi napomáhá v dalším osobním růstu. Dnes vím, že nejdůležitější je se nevzdat, ten kdo se vzdá nemůže zvítězit.
Austrálie mi změnila život od základů, všem doporučuji tuto zkušenost, která se může na začátku zdát jako ztráta času a peněz.
Petr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama