Australska zkusenost

13. dubna 2017 v 7:53
Rozhodla jsem se podělit se o mé zkušenosti z Austrálie.
Už je to více než 2 roky co jsem se vrátila z Austrálie. Musím přiznat, že to byla pro mě velká škola života.
Díky Austrálii a k radosti mých rodičů, se ze mě stala dospělá a samostatná žena. Do Austrálie jsem jela jako čerstvá absoloventka školy, s dobrou znalostí angličtiny a zkušenostmi z krátkodobých zahraničních stáží.Takže už jsem dopředu vědela jak to v cizině chodí.
Na co jsem nebyla připravená, byl každodenní život. Do té doby jsem žila u rodíčů, kde bylo o vše postarano. Doma byla lednice vždy plná, jídlo navařené, uklizeno, vypráno zkrátka mama hotel. Má jedinná starost do té doby bylo chodit do školy a o prázdninách na nějakou tu brigádu, jinak jsem si užívala beztarostného mládí.
Od prvního dne v Austrálii jsem se musela žačít starat sama o sebe. Musím přiznat, že to nebylo snadné, pračku a plotnu jsem viděla skoro poprvé. V obchodě jsem byla ztracená, nevědela jsem co nakoupit, prvních par týdnů jsem jedla jen brambůrky a take away. Ma ješitnost mi nedovolila se zeptat spolubydlících o radu a pomoc. Až když už jsem neměla žádné čisté prádlo, požádala jsem spolubydlící o pomoc. Sice se na mě dívala dost udiveně, ale potom mi vše ukázala a vysvětlila. Také mě naučila nakupovat a vařit.
Dnes jsem plně samostatná a musím se tomu smát, jak jsem byla neschopná.
Zkrátka Austrálie mě naučila samostatnosti. Po návratu domů moji rodiče konstatovali, že to byla nejlepší investice do mého vzdělání kterou udělali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama