Květen 2017

Australane na prvnim miste

27. května 2017 v 3:20
Podle nové mezinárodní zprávy o drogách jsou Australané největšími uživateli bongů na planetě.

Celosvětový průzkum o drogách z roku 2017, který byl zveřejněn ve středu, oslovill 120 000 lidí z 50 zemí s dotazem na jejich drogové návyky. Z toho bylo 5750 Australanů, kteří odpověděli a poskytli nahlédnutí do svich drogových návyků Down Under.

Alkohol byl zjevně nejpopulárnější drogou, kterou užívali australští respondenti, přičemž 93 procent konzumovalo alkohol v roce 2016. Dále bylo konopí vyše než tabák. Následují kofeinované energetické nápoje, tabák smíšený s konopím.
Konopí bylo nejoblíbenější nedovolenou drogou v Austrálii a Aussie jsou největší uživatele bongů na světě. Devět procent Australanů uvedlo, že ráno do jedné hodiny po probouzejí kouření, zatímco 30 procent uvedlo, že chtějí v příštím roce užívat méně konopí.

Pozor na pivo ze supermarketu

12. května 2017 v 19:33
Usmevna prihoda z Australie.
Stava se nezkusenym turistum, co prijedou do Australie a chteji si koupit pivo domu.
Prvni cesta po priletu vetsinou vede do obchodu, za nakupem potravin a samozrejme neceho ostrejsiho pro dobrou naladu. Narozdil od Ceska, kde v kazdem obchode koupis alkohol, tak v Australii musis jit do specialniho obchodu.
Lide potom rikaji: "Oni snad v Australii nikde neprodavaji alkohol, krome hospod. Prosli jsme cely supermarket 2x, ale zadny alkohol jsme tam nenasli jen jeden druh piva." Rikaji to s takovym soucitem, ze si nemuzeme doma dat pivo.
Kdyz si potom toto pivo otevrou a s chuti se napijou dostanou sok. Protoze zjisti, ze to nema s pivem nic spolecneho. Je to jen sladka limonada s palivou prichuti zazvoru, coz nikdo neceka.
Ginger beer je zazvorova limonada s bublinkama, tak pozor na to, az si budes chtit dat pivo ze supermarketu.

Jine dny v Australii

9. května 2017 v 20:33
Odvracena tvar Australie.
Malo se o tom mluvi ci pise, ale mnoho studentu si tim prochazi.
Je to stesk po domove, rodine, pratelich atd. Nejcasteji tato depka prichazi tak po 14ti dnech az 4 tydnech pobytu v Australii, nekdy se tyto stavy dostavi az treba po 6ti mesicich, je to zkratka individualni. Je to soucasti zmeny prostredi, kdy je vse jine a nove. Toto obdobi smutku zpusobuje mnoho faktoru, mezi nejcastejsi patri: v novem prostredi nemam pratele, praci, neumim jazyk, citim se neschopny.
Muzu te uklidnit vetsina lidi, at uz to prizna nebo ne, si timto obdobim take prosla. Jak dlouho se v tom budes placat zalezi jen na tobe.
Jak se z tohoto stavu dostat?
Je to jednoduche, musis se prinutit pozitivne myslet, stykat se lidmi ( staci i jeden clovek), ktery je pozitivni a privede te na jine myslenky.
Sver se nekomu, vypovidej se, to pomaha ze vseho nejvic, je to jako vypustit paru z pretlakovaneho hrnce. Obrat se na nas, radi te vyslechnem a pomuzeme.
Zitra znovu vyjde slunce, novy zacatek, neco zmen a dokaz si ze jsi bojovnik, ktery se umi prosadit a neco dokazat. Vime, ze to v tobe je, ze to dokazes.

Mas prizvuk v anglictine ?

5. května 2017 v 23:20
Vadi ti ze tvoje anglictina ma cesky prizvuk?
Nezoufej podle CNN je to jeden z nejvice sexy prizvuku v anglictine.
Vyplyva to totiz z zebricku, ktery sestavila zpravodajska agentura CNN, 13ti nejpritazlivejsich prizvuku. Cesky prizvuk skoncil na 4 miste za Italskym, Francouzkym a Spanelskym.
CNN pritom popsala cesky prizvuk jako by slo o vino. Je pry kourovy, bohaty na tony a hodi se k vetsine druhu masa ☺ Dale ocenili jeho ponurost a tajemnost, je pry typicky pro tajne agenty.
Co na to rikas? Libi se to mit prizvuk tajneho agenta?