Srpen 2017

Studium v Austrálii s možností prace

15. srpna 2017 v 5:11
Co studovat, aby jsi nasel/a v zivote uplatneni?
V dnesni moderni dobe, kdy vetsinu zamestnani prebiraji roboti je potreba zvazit co studovat.
Studuj Certificate III in Instrumentation and Control trade in Cairns. Jediny kurz v cele Australii pro mezinarodni studenty primo u nas v tropickem raji.
Pristrojovy technici instaluji, upravuji, udrzuji a opravuji pristroje pouzivane v mericich a ridicich systemech.
Toto je obor budoucnosti, lide s touto kvalifikaci a anglictinou najdou pracovni uplatneni na celem svete s vysokym financnim ohodnocenim. Uz ted zamestnavatele z celeho sveta cekaji na studenty, kdy dokonci toho studium.
Jen v Australii je obrovsky nedostatek lidi s touto kvalifikaci.
Tato kvalifikace je na vsech seznamech povolani, ktera Australie hleda (MLTSSL, STSOL, RSMS)
Více informací na téma studium v Austrálii najdeš na Australia Best Study zde

Prace v Australii

11. srpna 2017 v 5:30
Z vlastních zkušeností lze říci, že práci v Austrálii najde úplně každý ( kdo má platné pracovní povolení).
Předpokladem pro nalezení práce v Austrálii je jazykové vybavení, kvalitní životopis v angličtině a časové možnosti. Obecně platí, že čím lépe se domluvíte, tím lepší práci najdete.
Pokud jste se přijeli do Austrálie rozmluvit, práce se pro vás také najde.

Studenti se základní angličtinou najdou práci nejčastěji v kuchyni, myjí nádobí, uklízí v hotelích a kancelářích. Výhodou je, že tyto práce nevyžadují vysokou znalost jazyka.

Studenti s lepší angličtinou pracují v pohostinství. Pro práci servírky, číšníka nebo barmana je třeba certifikát RSA ("Responsible Service of Alcohol"), kterým získáte oprávnění roznášet alkoholické nápoje. Tento certifikát lze získat během jednoho odpoledne za nízký poplatek. Časté jsou i práce ošetřovatelek a pečovatelů v domech se zdravotními a sociálními službami, na farmách nebo pomocné práce na stavbách.

Časová flexibilita ovlivňuje nalezení práce, protože studenti musí splnit min. 80% povinné školní docházky. Odborné školy Ti umožňují vypracovat si svůj osobní studijní plán. Proto studenti z odborných škol mají určitou výhodu při hledání práce.
Hledat práci je možné i na webových stránkách pracovních agentur. Nejúčinějším způsobem je obcházet možné zaměstnavatele (kavárny, restaurace apod.) a zanechat jim svůj životopis. Zaměstnavatel se v případě zájmu sám ozve. Vhodné je se zapsat do pracovních agentur nabízejících práci.

Hledání kvalifikovanější práce je individuální. Zde hrají důležitou roli reference a dobře propracovaný životopis. Výdělky studentů se v Austrálii výrazně liší. Nejnižší hodinová hrubá mzda se pohybuje v rozmezí od 10 do 15 AUD za hodinu. U prací v pohostinství je i součástí platu spropitné (tips), které se pohybuje od pár dolarů až po několik desítek za den. A zajímavá je i možnost stravování v daném zařízení.

Mzdy se v Austrálii vyplácejí každý týden nebo jednou za14 dní. Zaměstnavatel je povinen za vás odvádět daně ze mzdy a platit tzv. důchodové připojištění ("Superannunation Contribution"). Příspěvky do tohoto důchodového fondu vám budou vráceny po opuštění země ( na trvalo) pokud o to zažádáte.

Najít dobrou práci v Austrálii a žít v Austrálii není bez obtíží. I s univerzitním titulem ze země původu a zkušenostmi ve svém oboru není lehké se rychle uplatnit. Proto není neobvyklé, že na začátku pracovních zkušeností bývá právě práce v kuchyních, fastfoodech či v hotelech. Je dobré počítat s tím, že i měsíc nebo dva práce nebude, takže je třeba mít nějakou tu hotovost na účtě pro případ nouze.

Csta do Cech pres Hong Kong

7. srpna 2017 v 19:25
Cestovani to je fenomen dnesni doby.

Diky cestovani poznavame nova mista, lidy a kultury.
Me na cestovani nejvice pritahuji nove zazitky a dobrodruzstvi.
Nejinak tomu bylo i na nasi ceste do Cech, pri zastavce v Hong Kongu.
Prvni dobrodruzstvi na nas cekalo jiz na letisti. Meli jsme zaplaceny hotel na plazi a rikali jsme si, ze vyzkousime nove veci abychom drzeli krok z dobou.

K preprave na hotel jsme chteli vyuzit sluzby Uber, ale nemohli jsme najit kde by nas vyzvedl a tak ze se zeptame na informacich. Umime anglicky a Hong Kong je byvala Britska kolonie, tak to nebude zadny problem.
K nasemu prekvapeni nikdo na informacich neumel anglicky, tak asi po pul hodine hledani a vyptavani jsme to vzdali a ze pojedeme taxikem.

Na stanovisti taxi byli tri druhy taxiku cerveny, zeleny a modry. My jsme si vybrali cerveny, kdyz na nas prisla rada tak slecna, ktera to tam organizovala se nas ptala kam ze to jedeme. Anglictina zase selhala, nastesti jsme meli vytistenou adresu tak pomoci rukou a nohou jsme se domluvili a nasedli do spravneho taxi, byl modry, zrejme rozdeleni, ze jedeme smer plaz☺.
Taxikar samozrejme nemluvil anglicky a kdyz doslo k placeni tak se ukazalo, ze bere jen hotovost. Tu mi nemeli. Po chvilce jsme se dohodli ze Australske dolary budou Ok.

To jeste nebylo ten vecer vse, vedeli jsme ze taxi nas nemuze zavest primo pred hotel, ze budeme muset jit kousek pesky. Taxikar nam ukazal smer a odjel.
S kufry v nocnim Hong Kongu jsme se vydali na cestu. Uz pri jizde v taxi jsme na ulici potkavali kravy. Chodily po ulicich, pasly se na chodnicich vypadalo to vse dost legracne.

Takze ted tu v noci stojime s kufry a davame se smerem, ktery nam taxikar ukazal. Nemelo to byt daleko tak se rozhlizime a koukame po budovach, kde je nas hotel. Po chvili chuze vidime mistni, a ze se jich zeptame na cestu. Jenomze jsme si nevsimli kravskych hoven na chodniku a samozrejme jsme do toho slapli i s kufry. To bylo smichu malem z toho az praskli, ale ukazali nam spravny smer do hotelu, takze jim to nemam za zle. V recepci jsme museli schovavat nohy a kufry, aby nevideli jak jsou od hoven spinave.

Druhy den na snidani jsme se dali do hovoru s lidmi a ukazalo se ze jedou take na letiste a to ve stejnou dobu jako my. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se, ze se o taxi podelime. Takze se nam anglictina nakonec hodila i v Hong Kongu