Září 2017

Jak přežít Austrálii

24. září 2017 v 14:06
Austrálie byl můj sen, to jsem ale nevěděl, že můj půlroční pobyt se změní v lekci Jak přežít Austrálii.

Původně jsem si jel do Austrálie odpočinout a odreagovat se od věčného stresu z pracovního vytížení.

Austrálie mě vždy lákala, prostě to kouzlo dálky a exotiky mě přitahovalo.

Nebyl jsem zvyklý odpočívat, tak se mi moc nechtělo jen tak jet do Austrálie a válet se na pláži. Proto jsem uvítal možnost studijního pobytu v Austrálii. Zkrátka řekl jsem si proč nespojit příjemné s užitečným.
V Čechách jsem si to pěkně plánoval, dopoledne škola, po škole samostudium doma a hlavně dlouhý spánek. O víkendu nějaký ten výlet ať něco take vidím.
Ano plán to byl hezký, ten mi však vydržel asi deset dní (přesněji dva týdny ve škole). Druhý týden jsem se seznámil s dalšími studenty a moje idilka o odpočinku skončila.

Spolužáci měli na mě špatný vliv.


Podnikani v Australii

14. září 2017 v 12:26

Jak začít podnikání v Austrálii?


Začít podnikání v Austrálii je poměrně snadné, u většiny služeb nepotřebuješ žádné speciální koncese.

Co k podnikání v Austrálii potřebuješ je jen ABN (Australian Business Number) žádá se na internetu.
Aby jsi mohl/a žádat přes web budeš nejprve potřebovat TFN.
Žádost jako taková je poměrně jednoduchá, musíš vyplnit osobní údaje a popsat v jakém odvětví budeš podnikat, je to obdoba živnostenského listu.
Tato žádost je bezplatná a vyřízení trvá jen několik minut.

Podnikání v Austrálii je velmi oblíbené mezi studenty.

Jako studenti mají povinné zdravotní pojištění a sociální pojištění si platit nemusí.

Australie a nudismus

9. září 2017 v 10:40
Australané jsou do značné míry puritáni a chodit po městě bez trika je považované za nedůstojné a hulvátské.

Nudismus je zde pokládán za něco výstřeního někdy dokonce za nežádoucí věc. Nudismus se v Austrálii moc netoleruje, je považovan za vulgární a dokonce v lepším případě často pokutuje. V horším můžeš skončit až ve vazbě. Je to s podivem, když si uvědomíme jací jsou Australané pohodáři.

Přestože je v Austrálii mnoho pláží, tak jen mizivé procento je legálních nudistických pláží. Například v Queensland není žádná oficiální nudistická pláž.

Přesto i zde je několik pláží, kde se nudismus toleruje.


Není to tak dlouho co v Cairns na Esplanade bylo zakázáno se opalovat nahoře bez. Dokonce tu byla ochranka, která to kontrolovala a mohla dát i pokutu.pokracovani

Co tě může v Austrálii zabít

7. září 2017 v 9:53
Australské muzeum v Sydney vytvořilo žebříček "nejnebezpečnější zvířata v Austrálii" na základě úrovně hrozby, kterou představují, v kombinaci s pravděpodobností, že se setkáte s jedním z nich v přírodě.
Martyn Robinson, přírodovědec si myslí, že hrozba od živočichů, kteří vás mohou kousnout nebo ušknout může být přehnaná ve srovnání s hrozbou pohybujících se vozidel. Podle jeho slov "Tou nejnebezpečnější věcí, kterou můžete udělat, je pravděpodobně jen přecházet přes silnici, či spadnout ze židle".

1.Box jellyfish

Vysoce nebezpečná, medúza se obvykle vyskytuje v severní Austrálii během teplejších měsíců - přesně když chcete plavat.
Jejich jméno je odvozeno od jejich tvaru, vrchol medúzy - má čtyři rohy, stejně jako seskupení koncových žahavých chapadel, které se mohou protáhnout více než dva metry. Někdy se jim proto říká čtyřhranky.
Nejčastěji dochází k setkání s medúzou, když se blíží ke břehu, aby se spářili v ústí řek.
Nebezpečí: 10/10
Vědecký název: Chironex fleckeri
Jak se projeví žahnutí? Může být neuvěřitelně bolestivé. Závoj chapadel je určen k ochromení ryb, takže imobilizuje vaše nervy a ovlivňuje dýchání a pohyb. Velká dávka může během několika minut způsobit zástavu srdce a smrt.

2. Honey bee

Na druhém místě je včela, která není původně z Austrálie. Protože je hojně rozšířená a smrtící jen pro malou skupinu lidí. Pro ty, kteří jsou vysoce alergičtí, může být životu nebezpečné i jediné bodnutí.
"Medová včelka má ostnaté žihadlo, takže může štípnout jen jednou. více

Jak jsem vydělala první milion, nový život v Austrálii.

5. září 2017 v 11:22
život v Austrálii, to nejsou jen sluncem zalité pláže a usměvaví lidé.
Do Austrálie jsem přijela po roce 48 jako velmi mladá, bylo mi tehdy devatenáct let.

Už cesta lodí byla velmi náročná. Do Sydney jsme připluli po třech týdnech plavby kolem světa, v sebou jsem měla jen něco okolo 35 dolarů.

Má situace nebyla nikterak růžová, přijela jsem do země takřka bez peněz, neuměla jsem jazyk, neměla jsem práci a ani ubytování.

Jediné co jsem měla byl lístek s adresou a jménem nějakých Slováků, kteří už v Austrálii žili.
Ti se mě naštěstí ujali a ubytovali mě u nich v místnosti, která připomínala něco jako sklep. Místnost byla čistá a měla postel víc jsem nepotřebovala. Dávali mi najíst a sehnali mi i práci v továrně na oblečení. Začala jsem jako pomocná síla "přines, podej a ukliď "a tak dále cokoli bylo potřeba.

U těchto pro mě úplně cizích lidí jsem žila více než dva roky. Jen díky těmto dobrým lidem, kteří mi na začátku mého života v Austrálii podali pomocnou ruku, jsem v Austrálii přežila. pokracovani

Sex k tomu postel zdarma to je Backpacker

1. září 2017 v 5:45
Bacpacker je taková ubytovna. Levná forma ubytování pro lidi kteří v Austrálii cestují a chtějí ušetřit, aby jim zbylo více peněz na zábavu a alkohol.

Je to místnost ve které jsou palandy a železné skříňky na věci, spí tam většinou šest až dvanáct lidí.

Takže málo místa hodně rušno jediné co se tam nedá je pořádně spát, když je osm lidí na pokoji tak pořád někdo příchází a odchází.

Známý mi vyprávěl jeho zážitky z noci strávené na takovéto ubytovně.

Ubytoval se na pokoji pro osm lidí a zaplatil 25 dolarů za noc. K tomu ještě dostal nějaké kupony na slevu do baru a na jídlo. Na pokoji našel volnou postel na vrchní palandě. Taková postel má výhodu nikdo ti nešlápne v noci na hlavu a ani tě nikdo nemůže pozvracet. On je ještě málo zkušený a neví proč se spodní postele zabírají přednostně.

Byl všední den tak si říkal, že noc bude klidnější nikdo nebude pařit až do rána, to se ale mýlil.
V noci okolo půlnoci to začalo. Zdálo se mi, že se postel se mnou začala hýbat, když jsem otevřel oči zjistil jsem že se mi to nezdá. Pod ním na posteli si to jeho spolubydlící s někým rozdáva. Pokracovani