Co tě může v Austrálii zabít

7. září 2017 v 9:53
Australské muzeum v Sydney vytvořilo žebříček "nejnebezpečnější zvířata v Austrálii" na základě úrovně hrozby, kterou představují, v kombinaci s pravděpodobností, že se setkáte s jedním z nich v přírodě.
Martyn Robinson, přírodovědec si myslí, že hrozba od živočichů, kteří vás mohou kousnout nebo ušknout může být přehnaná ve srovnání s hrozbou pohybujících se vozidel. Podle jeho slov "Tou nejnebezpečnější věcí, kterou můžete udělat, je pravděpodobně jen přecházet přes silnici, či spadnout ze židle".

1.Box jellyfish

Vysoce nebezpečná, medúza se obvykle vyskytuje v severní Austrálii během teplejších měsíců - přesně když chcete plavat.
Jejich jméno je odvozeno od jejich tvaru, vrchol medúzy - má čtyři rohy, stejně jako seskupení koncových žahavých chapadel, které se mohou protáhnout více než dva metry. Někdy se jim proto říká čtyřhranky.
Nejčastěji dochází k setkání s medúzou, když se blíží ke břehu, aby se spářili v ústí řek.
Nebezpečí: 10/10
Vědecký název: Chironex fleckeri
Jak se projeví žahnutí? Může být neuvěřitelně bolestivé. Závoj chapadel je určen k ochromení ryb, takže imobilizuje vaše nervy a ovlivňuje dýchání a pohyb. Velká dávka může během několika minut způsobit zástavu srdce a smrt.

2. Honey bee

Na druhém místě je včela, která není původně z Austrálie. Protože je hojně rozšířená a smrtící jen pro malou skupinu lidí. Pro ty, kteří jsou vysoce alergičtí, může být životu nebezpečné i jediné bodnutí.
"Medová včelka má ostnaté žihadlo, takže může štípnout jen jednou. více
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama