Prosinec 2017

Napříč Austrálii ve stanu

26. prosince 2017 v 22:08

S karavanem a stanem napříč kontinentem

Auto s kterým jsme chtěli dojet z Cairns do Perth se zastavilo na půl cesty, uprostřed nehostinné pouště. Bez signálu jsme čekali na silnici osm hodin a pomoc. To bylo jen vyvrcholení všech našich patálií, které se nám během cesty udály.

Nikam se nejede


Tak to mi kamarád zavolal v pátek jen pár dní před naším dlouho plánovaným odjezdem napříč kontinentem. Ztratil klíče od auta a náhradní nemá a protože má Mercedes tak nový dostane nejdříve až za deset dní což je pozdě. Navíc my už jsme měli koupené zpáteční letenky z Perth do Cairns, které nejsou zrovna levné.
Co tedˇ?
Dohodli jsme se, že počkáme do pondělí, že ještě něco zkusí. Nic se nestalo, ale v uterý ráno náhodou našel klíč, takže jedeme sice o den později ale přeci. Ted už jen přebukovat letenky rychle zabalit a jede se.
Díky této příhodě nebylo dost času na přípravu auta a karavanu v podstatě to byla taková hurá akce s trpkým koncem.

S problémy, ale přesto výrážíme na cestu

Překotné balení vyústílo v to, že nemáme kde v autě sedět. Takže na parkovišti před obchodˇákem musíme vše přebalit. To nás zdrželo a místo osm hodin ráno vyrážíme ve dvanáct. Denně musíme najet okolo 600 km, abychom to stihli do Perth včas. Proto jsme jeli dlouho do noci a první místo na kempování, které jsme potmě našli bylo u řeky s krokodýli. Kde jsme kvuli tmě zapadli do vody, naštěstí se nám podařilo auto i s karavanem z vody vyprostit a raději jsme jeli jinam.

Problémy nás provázejí i nadále pokracovani